„Právník – přestupky“ – zkrácený úvazek #2302

Hledaná pozice

Místo práce: Brno (informace o místu práce: Brno)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

* Oprávněná úřední osoba zajišťující kompletní přestupkovou agendu ÚMČ Brno-Kohoutovice na úseku přenesené a samostatné působnosti:
* projednává v I. stupni správního řízení přestupky podle zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném znění, podle zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v platném znění
* projednává v I. stupni správního řízení přestupky podle zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném znění, spadající do působnosti Odboru sociální péče školství a kultury
* projednává v I. stupni správního řízení přestupky podle zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném znění, spadající do působnosti Odboru správy majetku
* projednává v I. stupni správního řízení přestupky podle zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v platném znění, podle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění
* zajišťuje součinnost s referenty příslušných odborů ÚMČ Brno-Kohoutovice

* možnost trvalého vzdělávání – podpora profesního rozvoje (vstupní vzdělávání, adaptační příprava a návazná školení, semináře)
* 5 týdnů dovolené
* 4 dny indispozičního volna (sick days)
* další zajímavé zaměstnanecké výhody (např. příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rekreaci i na rekreaci dítěte, ošatné, stravenkový paušál, odměna při životním výročí)

Základní informace:
* pracovní poměr na dobu neurčitou
* zkrácený úvazek 0,5 (20 hod./týdně)
* platové podmínky: v souladu s nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění – platová třída 10, platový tarif dle započitatelné praxe + osobní příplatek po 3 měsících + odměny
* předpokládaný nástup: 1.9.2024, dle dohody

Požadavky na zaměstnance

* vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, právo nebo bezpečnostně právní studia na vysoké škole v České republice
* komunikační a organizační schopnosti, schopnost samostatné i týmové práce
* všeobecný přehled o právních předpisech, zejména:
zákon č. 128/2000 Sb., o obcích
zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích
zákon č. 500/2004, Sb., správní řád
zákon č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím
vyhláška č. 150/2002 Sb., o rozsahu hotových výdajů a ušlého výdělku, které správní orgán hradí jiným osobám, a o výši paušální částky nákladů řízení
ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky
ústavní zákon č. 2/1993 Sb., Listina základních práv a svobod
zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník (výhodou)
* uživatelská znalost práce na PC (MS Windows, MS Office)
* znalost práce s aplikacemi E-spis, GINIS a ASPI (výhodou)
* praxe v oblasti přípravy obchodně právních smluv a v oblasti zadávání veřejných zakázek vítána
* ochota dále se odborně vzdělávat