Vedoucí ekonomického oddělení

Hledaná pozice

Místo práce: Slatiňany (informace o místu práce: Slatiňany)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- Zodpovědnost za řízení, fungování a kontrolu oddělení, včetně koordinace jeho činností.
- Vedení, řízení, kontrola a hodnocení podřízených pracovníků: účetní – personalista, mzdové účetní, účetní (celkem 5 zaměstnanců).
- Zajišťování systému financování organizace prostřednictvím více zdrojů financování, např. rozpočtových, mimorozpočtových a dalších veřejných zdrojů, úvěrových, dotačních apod.
- Zpracovávání analýz elektivnosti vynakládaných finančních prostředků a předkládání návrhů opatření směřujících ke zlepšení efektivnosti hospodaření.
- Zodpovědnost za rozpočet organizace, kontrolu čerpání, dodržování platového limitu a jiných pravidel finančního hospodaření stanovených příslušnými zákony, vyhláškami a zřizovatelem.
- Příprava, kontrola a dodržování smluv v rámci kompetencí správce rozpočtu.
- Návrhy opatření k lepší ochraně majetku organizace, včetně již uzavřených pojistných smluv.
- Zodpovědnost za včasnou a správnou komunikaci s pojišťovnami v souvislosti s plněním pojistných událostí.
- Ve spolupráci s technickoprovozním útvarem zodpovědnost po stránce finanční za přípravu, realizaci a kontrolu investičních akcí a větších oprav.
- Včasné a správné sestavování čtvrtletních výkazů hospodaření organizace a za jejich včasné doručení zřizovateli, případně i jiným orgánům (např. krajskému soudu apod.).
- Zodpovědnost za správnost a včasnost podání statistických výkazů a hlášení pro potřeby orgánů ústřední státní správy (např. výkaz o zaměstnancích, platech a odměnách za pracovní pohotovost, údaje PAP, registr smluv, údaje pro OK systém aj.), údaje pro zřizovatele (např. údaje do systému FaMa+, výkazy sociálních služeb, hlášení o spotřebách energií, vody aj.).
- Komplexní přípravy podkladů pro každoroční podání žádosti o účelovou dotaci na podporu sociálních služeb poskytovaných dle zák. č. 108/2006 Sb., v platném znění, a to jak pro potřeby MPSV, tak i žádosti o dotace na provoz (případně i na investice) poskytované ze strany zřizovatele.
- Koordinace řízení rizik.

Velmi stabilní pracovní pozice u organizace, jež je jednou z největších svého zaměření v České republice.
Příjemné a přátelské pracovní prostředí.
5 týdnů dovolené.
Pružná pracovní doba.
Dotované firemní stravování.
Příspěvek na penzijní připojištění.
Platové ohodnocení – dle přílohy č. 1 k nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platném znění (11. platová třída).
Trvalý pracovní poměr, doba neurčitá.
Nástup dohodou, i ihned.

Požadavky na zaměstnance

Požadovaná kvalifikace: vysokoškolské vzdělání ekonomického směru, v případě delší praxe v oblasti účetnictví a rozpočetnictví příspěvkových organizací není toto VŠ vzdělání podmínkou.
Další požadavky: znalost účetnictví v souladu se zákonem č. 563/1991 Sb., o účetnictví a znalost vyhlášky č. 410/2009 Sb., znalost práce na PC, zkušenosti s programem HELIOS Fenix výhodou, praxe v účetnictví a rozpočetnictví příspěvkových organizací výhodou.
Osobnostní předpoklady: spolehlivost, svědomitost, samostatnost, organizační a komunikační schopnosti, schopnost týmové spolupráce a vedení lidí, příjemné vystupování.

Inzerující společnost

ETHIC HR, s.r.o., IČO: 27489477

Sukova třída 1556, 530 02 Pardubice - Zelené Předměstí

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Zájem o předčasný důchod prudce klesl. Chystá se další zpřísnění

Ačkoliv přísnější pravidla pro odchod do předčasného důchodu platí už od loňského října,...více

Přidáme vám na spoření, ať máte v důchodu víc. Proč zaměstnanci nemají zájem?

Na nabídky zaměstnavatelů, kteří poskytují příspěvek na penzijní spoření, řada lidí nereaguje....více

Důchodová reforma má zelenou. Dvanáct změn, které schválila vláda

Věk odchodu do důchodu se zvýší. Růst penzí zpomalí, ale stoupne minimální důchod. Manželé...více