Vedoucí oddělení datového fondu

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• systémové práce spojené s projekty vývoje systémů informačních a komunikačních technologií, programového vybavení nebo informačních služeb
• podíl na přípravě a rozvoji řešení vývoje a údržby informačních systémů a programového vybavení v oblasti otevřených a dynamických dat, veřejného datového fondu a související datové architektury úřadu
• koordinace organizačních, metodických a procesních činností
• koordinace a vyhodnocování plnění platných principů Informační koncepce ČR v oblasti datové suverenity a nezávislosti a metriky digitálních služeb
• vedení projektů ve výše uvedených oblastech
• příprava dokumentace k veřejným zakázkám, posuzování nabídek a řízení realizace zakázek
• zpracování stanovisek k podnětům, stížnostem, legislativním návrhům a strategickým materiálům

• platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 12, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
• pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
• pracoviště v centru Prahy
• podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
• benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
• možnost využití Multisport karty
• příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
• podporu slaďování pracovního a rodinného života, dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu.
Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 6. května 2024 do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 111 21 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Požadavky na zaměstnance

• VŠ vzdělání Mgr./Bc.
• znalost principů modelování datové vrstvy enterprise architektury
• orientace v postupech otevírání dat
• orientace v cílech Informační koncepce ČR
• orientace v postupech analýzy datového fondu
• znalost anglického jazyka min. na úrovni B1 (dle SERR)
• velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC
• min. 2 roky praxe ve vedení týmu zaměstnanců
• dobré komunikační dovednosti, vyjadřovací schopnosti v mluveném i písemném projektu
• manažerské dovednosti
Výhodou
• zkušenost s projektovým řízením
• znalost principů informační koncepce ČR pro oblast dat
• znalost zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění, zejména v oblasti otevřených dat
• orientace v zákoně č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, v platném znění
• orientace v zákoně č. 111/2009 Sb. o základních registrech, v platném znění
• orientace v zákoně č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, v platném znění
• orientace v obecném nařízení GDPR ve vazbě na otevřená data

Inzerující společnost

Magistrát Hlavního města Praha