Manažer skladu a logistiky obchodní společnosti

Hledaná pozice

Místo práce: Ostrava (informace o místu práce: Ostrava)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

* Stanovení strategie logistiky, nákupu, dodavatelského řetězce a distribuce materiálů, zboží, surovin a strojů v souladu se strategií organizace.
* Plánování, řízení, koordinace a vyhodnocování všech logistických činností souvisejících s řízením procesů v logistickém řetězci.
* Koordinace procesu zpracování zakázek, jejich zadávání do systému a spolupráce při tvorbě plánu
* Koordinace procesu monitorování a analýzy zásob a dodacích podmínek pro zajištění okamžité nebo budoucí dostupnosti zboží a materiálů.
* Koordinace činností souvisejících s optimalizací dopravy a přepravy v rámci řízení logistických procesů.
* Koordinace procesu hodnocení a výběru dodavatelů s ohledem na dané parametry a ekonomickou výhodnost dodávek.
* Řízení reklamací a problémů vzniklých při skladování zboží a při přepravě ke koncovým zákazníkům.
* Posuzování a hodnocení efektivnosti řízení a výkonu svěřeného úseku.
* Jednání s klíčovými dodavateli a zákazníky v oblasti nastavení logistických procesů a dodacích podmínek.
* Tvorba relevantní dokumentace v rámci řízení logistických a distribučních procesů.
* Sledování a vyhodnocování vývojových trendů v logistice.
* Vedení, motivace, hodnocení a kontrola výkonu podřízených zaměstnanců v rámci přiděleného útvaru organizace.
* Nastavení, řízení a koordinace provozních procesů v rámci organizace.
* Koordinace řešení provozních problémů.
* Plánování a koordinace údržby a pravidelných servisních prohlídek a oprav.
* Nastavení a kontrola dodržování BOZP, PO, ochranných pracovních prostředků
* Nastavení a kontrola úklidu a údržby objektu a okolí dle platných předpisů

Jiné výhody

* Odpovídající finanční ohodnocení
* Flexibilní pracovní doba
* Příspěvek na stravování

Požadavky na zaměstnance

* Zkušenosti s:
*- Koordinací přepravních, manipulačních a skladovacích procesů a logistických systémů
*- Řízením a koordinací provozních procesů v rámci organizace
*- Výběrem dodavatelů služeb a obchodních partnerů včetně sjednání smluvních podmínek a následné kontroly dodržování smluvních podmínek
*- Řízením zpětné logistiky spojené s reklamačním řízením
*- Koordinací projektů vedoucích ke změnám v logistických procesech
*- Tvorbou interních směrnic a metodik pro logistiku
*- Zastupováním organizace při jednání s obchodními partnery a dalšími subjekty při řízení logistických a distribučních procesů
*- Organizací práce, řízením a motivací zaměstnanců
*- Kontrolou a hodnocením kvality a výsledků práce podřízených
*- Tvořením finančního plánu pro oddělení
*- Posuzováním a hodnocením efektivnosti řízení a výkonu svěřeného úseku
*- Koordinací procesů v oblasti ekologické likvidace odpadů
*- Koordinací procesů v oblasti BOZP, požární ochrany a hygienických norem
*- Koordinací procesů v oblasti úklidu, správy a údržby objektu
* Efektivní komunikace
* Spolupráce
* Kreativita
* Flexibilita
* Výkon
* Nezávislost
* Řešení problému
* Plánování a organizace práce
* Proaktivita
* Odolnost vůči stresu
* Dobrý cit pro detail
* Vedení lidí