Senior účetní - investiční společnost

Hledaná pozice

Místo práce: Plzeň (informace o místu práce: Plzeň)

Mzda: 45000 - 55000 Kč za měsíc

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Investování našich fondů do oblastí od zemědělství po technologie s sebou přináší různorodé účetní operace, takže se stále potkáváme s novými projekty, změnami aktiv, regulatorikou nebo pestrými ad hoc úkoly. My sami jsme správci našich fondů, takže nejde o externí zpracování účetnictví. Všichni zúčastnění jsou přímo naši kolegové. Nejčastěji komunikujeme s finančními kontrolory, backoffice oddělením nebo depozitářem. V rámci týmu si umíme poradit, zastoupit se a poskytnout si pomocnou ruku. Rozumíme si spolu i po lidské stránce a na všem důležitém se vždy domluvíme, proto k nám hledáme někoho, kdo to má stejně a dobře k nám zapadne.

Přestože se jedná o zastřešení účetnictví pro několik fondů, stále se za tím skrývají klasické činnosti:

Samostatné zpracování účetní agendy
Aplikace aktuálních účetních a daňových předpisů
Zodpovědnost za správné zaúčtování různých položek (bankovní výpisy, interní doklady, faktury, operace týkající se majetků fondů apod.)
Příprava podkladů pro zpracování měsíčních závěrek a participace na jejich sestavení
Měsíční reporting vedení a regulatorní reporting
Zpracování DPH a KH
Externí komunikace s kontrolními orgány, daňovými úřady a ostatními institucemi
Kooperace při pravidelných auditech
Pokud si s něčím nevíme rady, máme vždy možnost poradit se mezi sebou, nebo se obrátit na externí poradenskou společnost.

Především u nás najdete přátelskou atmosféru a klidné pracovní prostředí v centru Plzně v moderních prostorách budovy AVALON.
Podpoříme Vás v dalším vzdělávání formou jazykových kurzů, odborných školení nebo literatury.
Máme také bohatý benefitní systém. Využijete raději multisport kartu, příspěvek na dovolenou, firemní tarif či penzijní připojištění? Nebo vše najednou? Je jen na Vás, jak si benefity nastavíte. Samozřejmostí je 5 týdnů dovolené s možností navýšení až na 6 týdnů, 3 dny sick day, příspěvek na mobilní telefon, firemní tarif a příspěvek na stravování.
Když nám to situace dovolí, rádi pořádáme firemní akce, na kterých můžete třeba více poznat kolegy z pražské centrály.

Požadavky na zaměstnance

SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru
Velmi dobrá orientace v účetnictví, ideálně praxe 2 roky na obdobné pozici
Analytické myšlení, pečlivost a samozřejmě kladný vztah k číslům
Znalost aktuální legislativy, účetních standardů a daňové problematiky
Základní znalost angličtiny
Velmi dobrá znalost balíčku MS Office, především Excel
Pracujeme v programu Helios Orange, zkušenost s ním bude určitě výhodou