Právník / právnička v odboru ochrany prostředí

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

komplexní právní činnosti včetně zastupování v soudních sporech
podíl na tvorbě právní úpravy na území hlavního města Prahy
metodická, poradenská a konzultační činnost zejména v oblasti nakládání s majetkem obce a v oblasti občanského práva
právní posouzení a spolupráce na vyhotovování odvolání, rozkladů či žalob proti rozhodnutím a rozsudkům vydaným v neprospěch činností odboru v samostatné působnosti
kontrola zadávání veřejných zakázek a následného uzavírání smluv

Jiné výhody

odměňování dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb.
pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
pracoviště v centru Prahy
podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
podporu slaďování pracovního a rodinného života, 2 dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Pokud Vás některá z nabídek zaujme, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu

Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 2. června 2022 do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 110 00 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Požadavky na zaměstnance

Odbor ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy hledá nového kolegu / kolegyni na pozici právník / právnička (kód 2402).

Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP https://deska.praha.eu/files/nlDwBFWzGrI3hELrDv1pbxsh2x3pbxpl4A==/ZuiRiNM1huiAuSyMqKPpOLUQfb1HMcHI3f522fdAYmA=/vyberove%20rizeni_OCP_2402_pravnik_VR94-22.pdf

ukončené magisterské studium na VŠ v oboru právo
orientace v právních předpisech k problematice povinností obce při nakládání s majetkem, z pohledu veřejného a soukromého práva
znalost oblasti relativních a absolutních majetkových práv dle občanského zákoníku
komunikační dovednosti, dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu
pečlivost, přesnost
Výhodou orientace v problematice majetkoprávních sporů a způsobech jejich řešení
Vítána orientace v pravidlech uveřejňování smluv v Registru smluv

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Nejnovější články

Kdy půjdete do důchodu? Ve hře jsou tři návrhy

Důchodový věk poroste. Otázkou je, jak přesně. K původnímu návrhu ministerstva práce a...více

Práce v důchodu. Jaká jsou pravidla a na co si dát pozor

Jak si zvýšit důchod, když při jeho čerpání pracujete? Jak funguje takzvaná práce na procenta?...více

Práce na dohodu. Jaká pravidla letos platí a proč je výhodná

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)?...více