Sales Operations Analyst & Customer Service with Swedish

Hledaná pozice

Místo práce: Hlavní město Praha, Praha-východ, Praha-západ

Mzda: by agreement

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ref. č.: 20-28-245721. Job: 50% + 50% Customer Service Representative Languages: Fluent English + Swedish Environment: International, Multilingual And what will you do?You will supports the National Sales Manager on all activities related to Pricing, Forecasting, Tenders and other Sales Operations’ activities. You will be also responsible for managing all aspects of the order entry and management process for customers. As an Sales Operation Analyst you will be: Preparing of the tender authorization documents Setting up and maintaining prices in SAP Supporting with ad-hoc price analysis Forecasting Preparing market analyses, inventory analyses and sales reporting Monitoring Product Supply risks As a Customer Service Representative you will be: Processing all orders and resolving any invoice queries Responding all telephone requests and queries Update individual accounts files Liaising with internal and external parties including distributors

Have a look at nice benefits: Flexible working hours (core hours: 10 - 4pm) 5 weeks of vacation 5 sick days Cafeteria (4 000 CZK/month) Meal vouchers Significant financial contributions to ACCA Contributions to accident and life insurance Contributions to pension Refreshments on workplace (fruit and very good coffee) Team buildings

Požadavky na zaměstnance

Do you see yourself in this profile? Relevant experience customer service (3+ years ideally) Fluent English and Swedish An excellent telephone manner Excellence in written communication Analytical and organizational skills Excellent communication and interpersonal skills

Zdroj nabídky: Easy-prace.cz

Přidáme vám na spoření, ať máte v důchodu víc. Proč zaměstnanci nemají zájem?

Na nabídky zaměstnavatelů, kteří poskytují příspěvek na penzijní spoření, řada lidí nereaguje....více

Důchodová reforma má zelenou. Dvanáct změn, které schválila vláda

Věk odchodu do důchodu se zvýší. Růst penzí zpomalí, ale stoupne minimální důchod. Manželé...více

Čas na daňové přiznání končí. Návody, změny a časté chyby

Co je letos jinak? Jaké slevy se dají využít? Do kdy je potřeba odevzdat přehledy OSVČ?...více