Metodik / metodička voleb, matrik a státního občanství

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

•odborné poradenství matričním úřadům
•komplexní kontrola nad vedením matriční agendy
•zajišťování přípravných konzultací a odborných zkoušek zaměstnanců městských částí k vedení matrik a na úseku vidimace a legalizace
•zajišťování státní správy v přenesené působnosti na úseku matrik, státního občanství, změny jména a příjmení, vidimace a legalizace (zejm. zpracování rozhodnutí o odvolání a mimořádných opravných prostředcích, zajišťování nápravy nesprávných nebo nezákonných rozhodnutí orgánů městských částí, zpracování odborných vyjádření a stanovisek)
•zajišťování úkolů vyplývajících z právních předpisů na úseku voleb (do zastupitelstev hl. m. Prahy a městských částí, Parlamentu ČR, Evropského parlamentu, přímé volby prezidenta)
•zajišťování agendy ztrát a nálezů

Náležitosti přihlášky do výběrového řízení: označení výběrového řízení a název obsazované pracovní pozice, jméno, příjmení, titul, datum narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu (úplná adresa včetně PSČ).

Přihlášku do výběrové řízení s životopisem v českém jazyce prosím zašlete nejpozději do 5. června 2023 na adresu kariera.magistrat@praha.eu. Do předmětu zprávy uveďte: Volné místo na dobu určitou–metodik/metodička voleb, matrik a státního občanství/ZIO/0540/VM23/23/Se

•platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 11, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
•pracovní poměr na dobu určitou, po dobu rodičovské dovolené
•pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dnů indispozičního volna
•podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
•benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
•příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
•podporu slaďování pracovního a rodinného života, 2 dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod
•pracoviště v centru Prahy

Požadavky na zaměstnance

•VŠ vydělání Mgr. / Bc.
•znalost zákona o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, a zákona o státním občanství České republiky a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky), vše v platném znění
•uživatelská znalost práce s PC (Microsoft Office)
•výhodou znalost anglického jazyka

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Nové limity u pracovních dohod: Později a jinak, schválili poslanci

Dohodáři se zatím o své příjmy bát nemusí. Nová pravidla, která měla od července omezit...více

Převrat v zákoníku práce: Kratší výpovědi, delší zkušebka a dětská práce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka představil návrh zásadních změn v zákoníku...více

Práce jako cesta z chudoby? Na důstojnou mzdu dosáhne jen třetina Čechů

Minimální důstojná mzda pro rok 2023 činí 45 573 Kč hrubého, v Praze vzhledem k vyšším...více