Referent/ka v Oddělení poplatkové agendy voda - SFŽP ČR

Hledaná pozice

Místo práce: Praha

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Co Vás u nás čeká?

- zajišťování výkonu činností v Oddělení poplatkové agendy voda v rámci Odboru finančních příjmů Fondu
- zajišťování činností správce daně v oblasti vodního hospodářství dle zákona č. 280/2009 Sb., daňového řádu, v platném znění, spočívající zejména ve vedení daňových řízení, vyhledávací a kontrolní činnosti a vyzývání k splnění povinností
- zajišťování součinností se všemi dotčenými orgány státní správy v oblasti poplatkové agendy dle vodního zákona
stanovování postupů a vytváření metodické směrnice pro poplatkovou agendu vodního hospodářství
- poskytování finančních a statistických informací externím orgánům v rozsahu podle Statutu Státního fondu životního prostředí ČR (dále také jen „SFŽP ČR“) a příprava podkladů pro rozbory hospodaření a zprávy o činnosti SFŽP ČR
- zajištění činností spojených s agendou Kontrolních laboratoří a Měřicích skupin dle vodního zákona

Jiné výhody

Co Vám nabídneme?

- hlavní pracovní poměr na plný úvazek na dobu určitou po dobu rodičovské dovolené s možností prodloužení v případě čerpání neplaceného volna do 4 let věku dítěte
- platové zařazení dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců (13. platová třída, platový tarif v rozmezí 30.780 – 45.420 Kč dle dosažené praxe)
- nenárokové složky platu (osobní příplatek v závislosti na schopnostech, dovednostech a výkonu, mimořádné a motivační odměny v návaznosti na plnění stanovených úkolů)

Benefity:
- 5 týdnů dovolené
- 5 sick days
- 12 dnů home office/rok
- příspěvek na stravování
- Fond kulturních a sociálních potřeb
- pružná pracovní doba
- jazyková výuka na pracovišti (možnost výběru z AJ, NJ, FR)
- další vzdělávání a osobní rozvoj
- zaměstnanecké sportovní akce, teambuildingy a akce pro děti zaměstnanců
- účast na odborných exkurzích

Požadavky na zaměstnance

Státní fond životního prostředí ČR hledá nového kolegu či kolegyni (zástup za rodičovskou dovolenou) pro zajišťování výkonu činností v Oddělení poplatkové agendy voda v rámci Odboru finančních příjmů Fondu.

Jak si Vás představujeme:
- VŠ vzdělání magisterského stupně – není třeba v případě, že zaměstnanec splňuje jednu z podmínek uvedených v § 178 odst. 2 ZoSS
- státní občanství ČR, popř. cizí státní občanství (občanství jiného členského státu EU nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru)
- dosažení věku 18 let
- trestní bezúhonnost
- svéprávnost a zdravotní způsobilost

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Nové limity u pracovních dohod: Později a jinak, schválili poslanci

Dohodáři se zatím o své příjmy bát nemusí. Nová pravidla, která měla od července omezit...více

Převrat v zákoníku práce: Kratší výpovědi, delší zkušebka a dětská práce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka představil návrh zásadních změn v zákoníku...více

Práce jako cesta z chudoby? Na důstojnou mzdu dosáhne jen třetina Čechů

Minimální důstojná mzda pro rok 2023 činí 45 573 Kč hrubého, v Praze vzhledem k vyšším...více