Finanční analytik do výrobní firmy

Místo práce: Brno - jihovýchod (informace o místu práce: Jihomoravský kraj)

Mzda: dle zkušeností, cca 50-60.000 Kč

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- Důležitá je zkušenost z výrobní firmy z obdobné pozice, minimálně cca 2 roky
- Každodenní komunikace v angličtině (B2) je nutností (veškeré porady s vedením, komunikace se zahraničními kolegy nejen z Evropy)
- Pracujeme v SAP v modulech FI/CO/MM/IM
- "Lásku k ekonomickým analýzám", což je pečlivost a radost z detektivní práce při vytváření analýz
- Týmové nastavení je pro nás také nezbytné, jsme si k sobě blízko nejen pracovně, ale i osobnostně se doplňujeme

- Jsme malý tým profesionálů, kteří se doplňují (naše finanční oddělení), i když jsme ve výrobní firmě s 200 zaměstnanci
- Mzda se pohybuje dle zkušeností
- 5 týdnů dovolená a další benefity

Požadavky na zaměstnance

Výrobní společnost patřící pod americkou mateřskou firmu hledá pro oblast EMEA finančního analytika.
Centrála firmy je v USA, v Evropě kromě ČR má společnost další pobočky např. v Německu, Holandsku.

Aktuálně společnost posiluje své finanční oddělení (účetní, controller, finanční manažer) a hledá FINANČNÍHO ANALYTIKA/ANALYTIČKU se zkušenostmi z výrobní firmy.
Hlavním úkolem bude zodpovědnost za finanční správnost BOM a spotřeby:
- materiálové náklady v souladu s oceněním skladu
- systémové reflektování nákladů na pracovní sílu
- účtování výroby od subdodavatelů
V oblasti naceňování majetku jde o řádné ocenění skladových zásob, kapitalizaci odchylek a zpracování analýzy, vč. analýzy nákladů. Proto budete v komunikaci i s nákupčími a plánovači pro optimalizaci.
Půjde především o:
- analýzu odchylek nákupních cen od plánovaných s identifikací jejich zdroje a podrobným vysvětlením
- analýzu skladových zásob podle stáří a potřeby, s vytvářením a udržením procesu prognózy a poskytování doporučení
- analýzu výše zásob vzhledem k výrobním požadavkům