Policista/policistka

Místo práce: Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou (informace o místu práce: Kraj Vysočina)

Mzda: 26420 Kč za měsíc

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Služba pořádkové policie
Pořádková policie zajišťuje ochranu veřejného pořádku, dohlíží na bezpečnost silničního provozu, pátrá po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech, bojuje proti kriminalitě, provádí trestní a přestupkové řízení. V souvislosti s těmito činnostmi přijímá Policie České republiky od občanů oznámení o trestných činech, přestupcích, mimořádných událostech, pohřešovaných osobách a činí nezbytná opatření pro ochranu života a zdraví osob, majetku a veřejného pořádku. Podílí se na zajištění bezpečnostních opatření (sportovní akce, koncerty, demonstrace).

Služba dopravní policie
Její hlavní činností je dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu na pozemních komunikacích a řešení dopravních nehod. Dopravní policie se v rámci úkolů svěřených jí zákony podílí na řízení dopravy, na rozhodování o uzavírkách komunikací, na umístění dopravního značení a dopravních zařízení, na prevenci zaměřenou na účastníky provozu na pozemních komunikacích. U přestupků v dopravě činí potřebná opatření směřující k jejich odhalování, objasňování, oznamování a projednávání.

Služba cizinecké policie
Mezi typické činnosti cizinecké policie patří ochrana státní hranice, ochrana bezpečnosti civilního leteckého provozu a provádění kontroly dodržování podmínek vstupu a pobytu cizinců na území České republiky. Zabývá se problematikou nelegálního zaměstnávání a pátráním po hledaných osobách a věcech. Provádí eskortní činnost v souvislosti s vyhošťováním cizinců nebo v souvislosti s průvozem cizinců přes území České republiky.

Jiné výhody

Benefity :
náborový příspěvek 75.000 Kč (nezdaněný, vyplácený jednorázově)
6 týdnů dovolené
fond pracovní doby pouze 37,5 hodiny týdně
pravidelné navyšování služebního příjmu v souvislosti s odslouženými léty
finanční příspěvky na životní nebo důchodové pojištění, rekreaci, stravování, kulturu, sport
služební příjem v plné výši v době pracovní neschopnosti kratší než 30 kalendářních dnů
služební příjem v plné výši po dobu 9 dnů při ošetřování člena rodiny
výstroj a výzbroj
po 6 letech služby při ukončení služebního poměru vyplacení jednorázového odchodného – dle počtu odsloužených let v maximální výši šestinásobku hrubého měsíčního příjmu
možnost využití resortních sportovních zařízení a ubytoven
velké množství slev na zboží a služby poskytované soukromými firmami (web Benefity PČR)
po 15 letech služby k 6 týdnům dovolené navíc každoroční 14 denní ozdravný pobyt v lázních nebo v místě bydliště
po 15 letech služby, při ukončení služebního poměru, doživotní výsluhový příspěvek dle počtu odsloužených let v maximální výši 50% průměrného hrubého měsíčního příjmu

Požadavky na zaměstnance

Minimální dosažené vzdělání střední s maturitou
Státní občan České republiky
Starší 18 let
Bezúhonnost
Zdravotní, osobnostní a fyzická způsobilost k výkonu služby a svéprávnost