Specialista / specialistka zdravotních služeb (kód 0331)

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• koordinace a usměrňování činností při realizaci územní zdravotní politiky státu
• podíl na organizaci a zajištění zdravotních služeb ve veřejném zájmu
• zajišťování, zpracovávání a vyhodnocování výsledků lékařské pohotovostní služby
• koordinace výkonu specializovaných činností při zajišťování poskytování zdravotní péče za krizových stavů a mimořádných událostí
• metodické vedení a projednávání traumatologických plánů vybraných poskytovatelů zdravotních služeb v rámci území hlavního města
Prahy
• spolupráce s poskytovateli zdravotních služeb při případné evakuaci lůžkových zdravotnických zařízení při krizovém ohrožení lůžkových
zdravotnických zařízení v rámci hl. m. Prahy včetně zdravotnické dopravní služby
• zpracování metodických postupů k zajištění poskytování zdravotních služeb za krizových stavů pro správní úřady nebo územní
samosprávné celky
• podíl na tvorbě zajištění krizových situací na území hl. m. Prahy v oblasti zdravotnictví - traumatologické plánování včetně zpracování
Traumatologického plánu hlavního města Prahy
• kontrolní činnost nad dodržováním povinností vyplývajících ze zákonů v oblasti zdravotnictví

Magistrát hlavního města Prahy obsazuje ve výběrovém řízení pozici specialista / specialistka zdravotních služeb v odboru zdravotnictví (kód 0331).
Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/deska/index.html?typ=19&odbor=0&strana=1&stranavel=20

• platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 11, základní plat od 22.980 Kč až 33.790 Kč podle započitatelné praxe,
možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době (až o výše 16.890 Kč), mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků
• pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna
• podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
• pracoviště v centru Prahy
• benefitový systém Cafeteria
• příspěvek na roční jízdné městskou hromadnou dopravou (Lítačka)
• příspěvek na stravování formou elektronické stravenkové karty
• příspěvek na penzijní připojištění
• příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením,
• podporu slaďování pracovního a rodinného života, 2 dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod
• možnost přidělení služebního bytu

Požadavky na zaměstnance

• VŠ vzdělání (kvalifikace podle zákona podle § 111 zákona č. 250/2016 Sb.)
• znalost zákona č. 167/1998 Sb., o návykových látkách, v platném znění
• znalost zákona č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, vše v platném znění
• velmi dobrá znalost práce na PC (MS Office, Internet)
• dobré komunikační schopnosti a schopnost samostatného rozhodování
• koncepční a analytické schopnosti
• přesnost, pečlivost a zodpovědnost

Vítané
• znalost zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách,
• a zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), vše v platném znění
• znalost zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a jejich řízení o nich, v platném znění
• zvláštní odbornou způsobilost pro správní činnosti na úseku zdravotnictví

Zákonné předpoklady: Úředníkem podle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, se může stát fyzická osoba, která je státním občanem ČR nebo cizím státním občanem s trvalým pobytem v ČR, dosáhla věku 18 let, je plně svéprávná, bezúhonná a ovládá český jazyk.

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Nejnovější články

Kdy půjdete do důchodu? Ve hře jsou tři návrhy

Důchodový věk poroste. Otázkou je, jak přesně. K původnímu návrhu ministerstva práce a...více

Práce v důchodu. Jaká jsou pravidla a na co si dát pozor

Práce na dohodu. Jaká pravidla letos platí a proč je výhodná

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)?...více