Vědecký pracovník na oddělení modelování a expertiz Úseku kvalit

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Mzda: 0

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Vědecký pracovník na oddělení modelování a expertiz
Úseku kvality ovzduší ČHMÚ
plný/částečný úvazek na dobu určitou s předpokládanou možností prodloužení

Pracovní poměr na dobu určitou po dobu trvání rodičovské dovolené

Popis činnosti:

• příprava vstupů a zpracování výstupů modelů kvality ovzduší a jejich verifikace
• zpracování a statistické hodnocení dat
• zpracovávání zpráv a posudků
• zapojení do ostatních činností oddělení dle potřeby. Ty zahrnují např.:
o přípravu modelových podkladů pro každoroční hodnocení kvality ovzduší v ČR
o navrhování a ověřování opatření ke zlepšení kvality ovzduší
o zpracování rozptylových studií
o vývoj nových metod (např. mapování aktuální kvality ovzduší)
o vývoj software (např. emisní procesor pro modely kvality ovzduší, rozptylové modely adt.)
o účast na řešení (mezi)národních projektů

• plný (přednostně), příp. částečný úvazek na dobu určitou po dobu trvání rodičovské dovolené (další vývoj záleží na získaných projektech a personální situaci na oddělení)
• příjemný kolektiv
• pružná pracovní doba
• zaměstnanecké výhody (dovolená 5 týdnů, indispoziční volno až 5 dnů, závodní stravování, příspěvek FKSP)
• plat a odměna podle NV ČR č. 341/2017 Sb. (příloha 1) a ZP ČR č. 262/2006 Sb.
• v případě zapojení do řešených projektů odpovídající platové ohodnocení

Pracoviště:
ČHMÚ | Na Šabatce 2199/2a | 143 00 Praha 412 - Komořany

Datum nástupu:
Ihned nebo dle dohody
Kontakt:
Mgr. Ondřej Vlček, vedoucí OME ČHMÚ, ondrej.vlcek@chmi.cz, 244 03 2488

Požadavky na zaměstnance

• Podmínka:
o zájem o dlouhodobé působení a rozvoj v oboru
o připravenost a ochota vzdělávat se a učit se novým věcem
o samostatnost
o angličtina – aktivní znalost (nutnost studia odborných textů)
o základní znalost některého z jazyků (např. R, Python, fortran, C apod.)
o VŠ vzdělání

• Výhoda:
o znalosti z oblasti meteorologie / statistického zapracování dat / ochrany životního prostředí
o obeznámenost s prací v OS Linux a příkazovou řádkou

• místo je vhodné i pro absolventy magisterského studia