Specialista Help Desk

Hledaná pozice

Místo práce: Ostrava (informace o místu práce: Ostrava)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

* Hlavní náplní práce je poskytování podpory při implementaci a návrhů řešení IT infrastruktury.
* V případě juniorské pozice půjde o podporu a řešení jednodušších problémů, v případě složitějších bude specialista Help desku směřovat dotazy a zadání na seniorskou pozici.
* Implementace a podpora zálohovacích systémů včetně infrastruktury
* Implementace a podpora systémů vysoké dostupnosti a fault-tolerant
* Návrh řešení a servis v oblasti privátních, hybridních a veřejných cloudových systémů
* Monitorování výkonu a dostupnosti systémů pro klienty
* Optimalizace řešení a služeb pro stávající i nové zákazníky
* Automatizace a plánování pracovních úkolů na klientských serverech
* Komunikace s výrobci řešení

Požadavky na zaměstnance

* Zkušenosti v serverovém prostředí Windows, ve kterém se pohybuje většina našich klientů.
* Uvítáme také znalost prostředí Linux, který Vás ale rád náš zkušený tým postupně naučí.
* Zkušenosti se serverovými virtulizacemi VMware popřípadě MS hyper-V
* Znalosti o tom, jak funguje síťová architektura LAN popřípadě SAN
* Zkušenosti se skriptováním
* Znalost postupů, řízení a rysů pomocí ITIL
* Chápete, že zákazník je pro nás na prvním místě
* Pokud si nebudete s něčím vědět rady, náš zkušený tým Vám hlavně ze začátku rád podá pomocnou ruku, ale potřebujeme, abyste byl nakloněný pro práci v týmu
* Jelikož jsou někteří naši zákazníci ze zahraničí, uvítáme komunikativní znalost anglického jazyka
* Velmi dobré komunikační dovednosti a ochotu pracovat tak, že se na Vás můžeme spolehnout
* Středoškolské vzdělání s maturitou nebo vysokoškolské vzdělání
* Prioritou pro nás není perfektní člověk, ale kandidát, který má velkou ochotu se učit
* A pokud máte i některou z těchto dovedností, jste téměř náš člověk:
* - Praxe na pozici operátora či administrátora serverů, správce sítě apod.
* - Zkušenosti se správou MS Exchange
* - Minimální znalost s monitorovacím síťovým softwarem (Nagios, PRTG, Solar Winds)