Solution Architect do nadnárodní společnosti

Místo práce: Praha-Josefov (informace o místu práce: Hlavní město Praha)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Nadnárodní nizozemská společnost, která se zabývá zejména pojišťovnictvím a správou investic hledá do svého týmu parťáka na pozici Solution Architect. Proč pracovat u nás? –Na český trh jsme vstoupili před více než 25 lety a stále tu jsme. –Pokud jste tím správným člověkem do týmu, na věku nezáleží. –Jsme parta, nejen kolegové z práce. –Umožníme vám učit se přesně to, co potřebujete, stačí chtít. –V začátcích Vás podpoříme, protože každý znás jednou někde musel začít. Budete mít na starosti návrh řešení dle potřeb businessu, které jsou následně implementovány do interního penzijního systému tak, aby byly v souladu se standardy firemní architektury. Budete participovat na tvorbě standardů architektury, zvyšovat povědomí o IT ve firmě a přinášet nová technologická řešení. –Návrh optimálních řešení business požadavků s cílem efektivně využít prvky firemní architektury. –Tvorba DSAD dokumentů (Detailed Solution Architecture Design) na základě RMD a SAD dokumentů. –Analýza a návrh řešení interní aplikace Starpension –Zabezpečování souladu mezi business požadavky a strategií rozvoje IT –Aktivní spolupráce s enterprise architektem, solution architekty a business analytiky s cílem řešit technické omezení, najít kompromis mezi business požadavky a komplexní IT solution architekturou, maximalizovat výkon a snížit náklady a rizika implementace –Identifikace bezpečnostních, business a operačních rizik souvisejících s IT a návrh opatření na jejich zmírnění –Analýza výběru softwaru pro komponenty architektury (a integraci) na základě business požadavků, pokynů a zásad zabezpečení/architektury –Dohled nad vývojem testovací strategie, stanovení požadavků a nástrojů testovacího prostředí a řízení požadavků na změny

–25 dní dovolené –3 sick days –Stravenky v hodnotě 115 Kč –Příspěvek na životní a penzijní pojištění –Multisport karta –Příspěvek na MHD po 1 roce ve výši 3.000 Kč –Roční bonus 15 %

Požadavky na zaměstnance

–Znalost IT trendů v oblasti Service Oriented Architecture, celkový přehled o nových architektonických technologiích –Znalost technologie Progress –Znalost UML –Přehled současných trendů v oblasti integrace databází, webové a IT infrastruktury –Schopnost chápat business procesy a schopnost tyto proceesy převést do schválené IT architektury –Znalost systému Progress OpenEdge, Progress 4GL/ABL –Znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni