Pracovník/pracovnice PR/vědeckovýzkumný pracovník

Hledaná pozice

Místo práce:

Mzda: 30 000–35 000 Kč/měsíc

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, státní příspěvková organizace hledá vhodného kandidáta na pozici - Pracovník/pracovnice PR/vědeckovýzkumný pracovník Náplň práce: • vytváření PR strategie a její realizaci, včetně komplexní prezentace činnosti NPMK na celostátní úrovni • zajišťování informačních, publicistických a tiskových vztahů organizace s celostátní působností k veřejnosti a hromadným sdělovacím prostředkům • psaní PR článků a tiskových zpráv • řešení stanovených odborných a vědeckých úkolů v rámci projektů NPMK a jejich zprostředkování široké a odborné veřejnosti různými formami • zveřejňování aktuálních informací organizace a zajišťování publicity akcí muzea i knihovny široké veřejnosti • komunikace s médii, dalšími institucemi v rámci PR, včetně škol a rozvíjení vztahů s nimi, spolupráce s MŠMT prostřednictvím tiskového oddělení • spolupráce na správě webových stránek a FB profilu organizace • podíl na přípravě i realizaci prezentačně zaměřených projektů a programů se specializací na organizaci popularizačních akcí pro veřejnost • participace na využívání monitoringu médií zasílaných z MŠMT

• pracovní poměr na 0,8 úvazku (tj. 32 hodin týdně) • příjemné pracovní prostředí a kolektiv • plat dle NV 564/2006 Sb. v platném znění (11./12. platová třída) • pracoviště v centru Prahy • vzdělávací kurzy a školení, možnost profesního růstu • stravenky, 5 týdnů dovolené • nástup 1.9.2018 Aktuální profesní životopis včetně fotografie, motivační dopis a návrh PR strategie naší organizace zašlete na adresu: senkarcinova@npmk.cz nejpozději do 15/7/2018. Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu životopisných dat adresovaných společnosti Kariéra, s.r.o. dáváte souhlas pro zpracování těchto dat (ukládání, úprava, vyhledávání, třídění, kombinování, likvidace a poskytování třetím osobám) v souladu se zákonem §12 a §21 č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů za účelem získání zaměstnání u klientů společnosti Kariéra, s.r.o., a to do 31.12.2018. Souhlas bude automaticky prodloužen o další kalendářní období, pokud nebude písemnou formou odvolán. Osobní údaje budou poskytnuty třetím osobám vždy po předchozí dohodě.

Požadavky na zaměstnance

• VŠ, min. ukončené bakalářské studium v oboru (se zaměřením na marketing, komunikaci, žurnalistiku, muzejní management apod., možnost využití oboru historie, politologie, pedagogiky aj.) • velmi dobrá orientace v oblasti PR či propagace, zkušenosti s obdobnou činností vítány • základní kompetence tiskového mluvčí a znalost GDPR • skvělé komunikační a organizační schopnosti • výborné stylistické a vyjadřovací schopnosti • samostatnost, pečlivost, spolehlivost • schopnost kreativního myšlení a práce v týmu • zkušenosti se správou webu, sociálními sítěmi a novými médii • znalost angličtiny (min. na úrovni B2), znalost dalšího cizího jazyka výhodou • zájem o historii, pedagogiku a knihovnickou tématiku