Specialista aplikací registrů sítě

Hledaná pozice

Místo práce: Praha (informace o místu práce: Praha)

Požadavky na zaměstnance

Pro našeho klienta, společnost, která vlastní a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky, hledáme vhodného kandidáta na pozici Specialista aplikací registrů sítě.

Co vás čeká
• Zajištění funkčnosti aplikací pro evidenci sítě, aby kolegové mohli například jednoduše zjišťovat polohu a konfiguraci jednotlivých zařízení v sítích.
• Prostřednictvím SQL dotazů budete z aplikací dostávat informace pro kolegy (např. o topologii sítě).
• Zodpovědnosti za správnou konfiguraci služeb v registrech sítě.
• Pomoc kolegům s řešením případných problémů s konfigurací system.
• Tvorba technického zadání pro implementaci nových služeb do sítě a následná konzultace s vývojáři v IT i s koncovými uživateli.
• Validace designu, testování, verifikace a zaškolování uživatelů do nových technických řešení.
• Jednání s uživateli systémů o optimalizacích stávajících řešení.
• Práce v databázových systémech (Oracle DB, MS SQL Server).

Co typicky budete řešit
• Naučíte se u nás pracovat s aplikacemi pro evidenci sítě a služeb, tj. až se na vás obrátí některý z kolegů s dotazem, kde je konkrétní zařízení nebo jakou má výstroj, sednete k počítači a za 2 minuty mu díky dotazům do aplikací nebo přímo do jejích databází budete schopni odpovědět.
• Díky znalosti topologie naší sítě budete odpovídat na otázky kolegů, zda se dá nový typ zařízení zařadit do zmíněných aplikací či nikoli a na co dalšího je třeba myslet v návazných procesech, která data z těchto aplikací využívají.
• Až nebude nějaká funkce svěřených aplikací kolegům v Provozu sítí fungovat, budete jim pomáhat přijít na příčinu i řešení, budete za ně komunikovat s IT oddělením, které dané systémy provozuje, v mezičase budete hledat pro kolegy náhradní řešení.
• Budete dostávat dotazy typu: „Kolik Cisco XY zařízení máme v této konkrétní části sítě“ nebo „Jaké typy služeb jsme schopni poskytnout na dané adrese“.
• Při zavádění nové služby budete s kolegy odpovědnými za architekturu sítě vymýšlet to, jak by měla být nová služba implementována do sítě, jak by měla fungovat a tudíž i co je třeba pro to naprogramovat ve vám svěřených aplikacích. Zadání vymyslíte a předáte ho vývojářům. Během vývoje budete odpovídat na spousty doplňujících otázek. Až bude vývoj hotový, na vás bude UAT a někdy i zaškolení uživatelů.

Co čekáme my
• Máte obecnou znalost telekomunikačních sítí – principy fungování sítě, síťové vrstvy, struktura sítě pro přenos služeb, přenosové a datové technologie.
• IP sítě, SDH či WDM pro Vás nejsou cizí slova.
• Přišel / přišla jste někdy do styku s návrhy a specifikací změn v systémech.
• Umíte klást dotazy lidem i databázím (SQL).
• Dokážete se na problém dívat vcelku a zároveň využít kritickou analýzu, aby vám neunikly důležité detaily.
• Schopnost prioritizace, vyjednávání a orientace na zákazníka Vám není cizí.
• Chcete se učit, rozvíjet, nechcete se vnitřně smířit s rutinou všedního dne.
• V pohodě připravíte tabulku v MS Excel či několik přehledných slidů v MS Powerpoint.
• Výhodu ve výběrovém řízení budete mít, pokud máte vzdělání v oboru IT, telekomunikace, radiokomunikace

S čím můžete počítat
• Dostanete se k nejmodernějším technologiím
• Budete v kontaktu s nejnovějšími trendy v telekomunikacích
• Nabídneme vám možnost učit se od těch největších profesionálů v oboru a rozvíjet svůj potenciál
• U nás najdete opravdu přátelské a profesionální pracovní prostředí
• Dostanete motivující finanční ohodnocení
• Nadstandardní zaměstnanecké výhody a benefity (např. pružná pracovní doba, speciální tarif na mobilní volání, 10 GB dat v mobilu, týden dovolené navíc, výběrové benefity formou cafeteria a jiné)
• Místo výkonu práce: Praha 3

Pokud Vás tato nabídka zaujala, zašlete nám Váš strukturovaný životopis na emailovou adresu predvyber@predvyber.cz. Budeme Vás v nejbližší době kontaktovat. Do předmětu emailu uveďte název pozice.

Výhodou spolupráce s námi je rychlost! S našimi konzultanty absolvujete pouze telefonický pohovor!