OBCHODNÍ ŘEDITEL / SALES DIRECTOR

Hledaná pozice

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Místo výkonu práce: Jihomoravský kraj Termín nástupu: ihned nebo dohodou, výpovědní lhůta není překážkou Finanční ohodnocení: Manažerská mzda JAKÉ AKTIVITY BUDE OBCHODNÍ ŘEDITEL VYKONÁVAT? připravovat roční obchodní plán, marketingový plán, prodejní kvóty pro jednotlivé obchodníky, segmenty a produktové kategorie (stávající a nové) řídit, vést, rozvíjet a motivovat 34 podřízených ze tří oddělení: obchod (16 podřízených) - dva vedoucí teamleadeři, jeden pro český trh a druhý pro exportní trh a dále jednotliví obchodníci marketing (3 podřízení) – zastupuje jeden teamleader a dva marketingoví specialisté centrum zákaznického servisu (15 podřízených) – se skládá z jednoho teamleadera pro standardní produkty, jednoho teamleadera pro přizpůsobené produkty a projektová řešení, plus jednotliví reprezentanti péče o zákazníky a projektanti. klíčovým strategickým cílem bude pro Vás vývoj trhu s orientací na vedení a rozvoj týmu rozvíjet plány prodeje, aktivity a kampaně, aby zrealizoval celkovou prodejní strategii pro přiřazenou zeměpisnou oblast (ČR + Evropa), produktovou řadu nebo segment trhu vést obchodní jednání a prohlubovat vztahy s klíčovými zákazníky. Navštěvovat klíčové zákazníky zejména v České a Slovenské republice, příležitostně také Polsko, Chorvatsko, Slovinsko vybírat a zaškolovat zaměstnance a následně plánovat, sledovat a vyhodnocovat jejich výsledky práce realizovat nastavené plány prodeje, příjmy objednávek, růst produktů s vysokou marží a měsíční reporty KPI´s prostřednictvím telefonní konference s vedením společnosti spolupracovat s manažery dalších oddělení, s členy výkonného týmu, s podřízenými (obchodníky, marketingovými pracovníky a pracovníky zákaznické péče) a navštěvovat sídlo mateřské společnosti v Německu klíčovým očekávání od nového obchodního ředitele během prvního půl roku je seznámení se sortimentem výrobků, se společností, s procesy v rámci společnosti a řízení podřízených, aby bylo dosaženo obchodních výsledků

CO MŮŽETE VY OČEKÁVAT OD ZAMĚSTNAVATELE ZA DOBŘE ODVEDENOU PRÁCI? práci na plný úvazek na dobu neurčitou pracovní doba 37,5 hodiny týdně 25 dnů dovolené 3 dny sick days příspěvek na stravování osobní automobil notebook a mobilní telefon příspěvek na životní nebo důchodové pojištění možnost home office možnost zakoupení zvýhodněných permanentek do fitcentra, na masáže nebo krytý bazén příspěvek na dětské tábory, ozdravné pobyty, lyžařské kurzy apod. odměňování zaměstnanců – pracovní výročí, jubilea

Požadavky na zaměstnance

CO OČEKÁVÁME OD VHODNÉHO UCHAZEČE O TUTO PRÁCI? vysokoškolské min. bakalářské vzdělání v jednom z oborů: strojírenství, obchod, marketing zkušenosti minimálně 5 roků na podobné pozici v oblasti obchodu (obchodní ředitel, obchodní manager) v oblasti strojírenství, průmyslu, výroby, techniky a vývoje výborná znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni min. B2. Anglický jazyk budete využívat denně v psané i mluvené formě se zákazníky, obchodními partnery a mateřskou společností znalost českého jazyka – nutnou podmínkou řidičský průkaz sk. B - podmínkou ochota cestovat v rámci České a Slovenské republiky, případně v rámci Evropy - obvykle kratší než 5 dnů znalost německého jazyka - výhodou zkušenosti se SAP – výhodou Osobnostní profil – člověk na této pozici, by měl mít: strategické myšlení a být schopný efektivně budovat tým a rozvíjet talentované pracovníky porozumět významu neustálého vývoje = vytvoření cíleného plánu pro zlepšení a jednotlivé členy z týmů vyvést z komfortní zóny a poskytnout jim nové přístupy a strategie k vyzkoušení silné komunikační dovednosti, které bude denně využívat v komunikaci se zaměstnanci i zákazníky přirozenou autoritu se schopností si získat důvěru a respekt týmu schopnost poskytovat objektivní zpětnou vazbu a odborně vyvážit kladné posílení a kritiku budovat nadšení, motivovat obchodníky k úspěchu a zvyšovat angažovanost týmu