Vedoucí úřadu - Tajemník

Místo práce: Rožnov pod Radhoštěm (informace o místu práce: Rožnov pod Radhoštěm)

Mzda: 30.790 - 39.370,- CZK

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ve spolupráci s Mětským úřadem v Rožnově pod Radhoštěm oznamujeme vyhlášení výběrového řízení v souladu se zákonem č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků na funkci Vedoucího úřadu (tajemníka) zařazeného do Městského úřadu Rožnov pod Radhoštěm:
I. Druh práce:

· organizuje práce složitějšího organizačního celku, přímé řízení osob s dalšími podřízenými

· zajišťuje výkon přenesené působnosti s výjimkou věcí, které jsou zákonem svěřeny radě obce nebo zvláštním orgánům obce

· plní úkoly uložené mu zastupitelstvem obce, radou nebo starostou

· odpovídá za plnění úkolů úřadu v samostatné i přenesené působnosti

· stanoví podle zvláštních právních předpisů platy všem zaměstnancům obce zařazených do obecního úřadu

· plní úkoly statutárního orgánu zaměstnavatele podle zvláštních předpisů vůči zaměstnancům obce zařazených do obecního úřadu

· vydává spisový řád, skartační řád a pracovní řád obecního úřadu a další vnitřní směrnice obecního úřadu
II. Místo výkonu práce:

Rožnov pod Radhoštěm

Požadavky na zaměstnance

III.Předpoklady pro jmenování vedoucím úřadu:

Vedoucím úřadu se může stát fyzická osoba, která splňuje předpoklady podle § 5 zákona č. 312/2002 Sb., o úředních územních samosprávných celků, v platném znění, tj.:

· je státním občanem České republiky popř. cizím státním občanem, který má v České republice trvalý pobyt

· dosáhla věku 18 let

· je způsobilá k právním úkonům

· je bezúhonná (za bezúhonnou se pro účely tohoto zákona nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena:

a) pro trestný čin spáchaný úmyslně, nebo

b) pro trestný čin spáchaný z nedbalosti za jednání související s výkonem veřejné správy, pokud se podle zákona na tuto osobu nehledí, jakoby nebyla odsouzena)

· ovládá úřední jazyk

· má nejméně tříletou praxi:

a) jako vedoucí zaměstnanec, nebo

b) při výkonu správních činností v pracovním poměru k územnímu samosprávnému celku nebo při výkonu státní správy v pracovním nebo služebním poměru ke státu,

c) ve funkci člena zastupitelstva územního samosprávného celku dlouhodobě uvolněného pro výkon této funkce

(délka praxe musí být splněna v průběhu 8 let bezprostředně předcházejících jmenování do funkce)
IV. Další požadavky pro jmenování vedoucím úřadu:

a) ze zákona

· vysokoškolské vzdělání

· nesmí vykonávat funkci v politických stranách a politických hnutích

b) znalostní vybavenost

· zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení)

· zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků

· zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce

· zákon č. 500/2004 Sb., správní řád

· zákon č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů

· znalost teorie managmentu

· znalost principů projektového řízení

c) schopnosti a dovednosti

· koncepční a strategické myšlení, logické pochopení podstaty věcí

· syntetické a analytické myšlení, rozvinuté kritické myšlení

· představivost při řešení úkolů, zhodnocení rizik a příčin situací a činění závěrů definování optimálních postupů a jejich optimální plánování

· odolnost vůči stresu a zvládání zátěžových situací

· schopnost rozhodnout a realizovat potřebná opatření

· zajištění kontroly plnění úkolů

· proaktivní přístup, vytrvalost, sebemotivace, flexibilita

d) sociální dovednosti

· nejvyšší důraz kladen na:

- ochotu spolupráce, respekt k názoru druhých, umění naslouchat, motivace ostatních k dosažení cílů, pozitivní myšlení a pozitivní komunikace

- výborné vyjadřovací schopnosti, vedení konstruktivní diskuze, dobré vystupování, objektivizace situací – práce s argumenty

- respektování dohod a konečných rozhodnutí

Zdroj nabídky: Dobrá práce

Nejnovější články

Kdy půjdete do důchodu? Ve hře jsou tři návrhy

Důchodový věk poroste. Otázkou je, jak přesně. K původnímu návrhu ministerstva práce a...více

Práce v důchodu. Jaká jsou pravidla a na co si dát pozor

Práce na dohodu. Jaká pravidla letos platí a proč je výhodná

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)?...více