AP/AR Accountant with Bulgarian - relocation to Prague!

Nabídka pracovní pozice od 17. 11. 2017 není aktivní.

Hledaná pozice

Místo práce: Hlavní město Praha, Praha-východ, Praha-západ

Mzda: by agreement

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Ref. č.: 20-28-239029. If you are fluent in ENGLISH and BULGARIAN and have some background in ACCOUNTING then we are looking for you! This is a great opportunity to start your career in well-established international company. Your main responsibilities will be: Processing data in accordance with internal procedures Controlling the booking of the documents processed in order to assure the accuracy Support other teams Performing reconciliation of customer accounts and credit card customer accounts Processing internal accounting documents input into the system Reporting of billing data

Yearly bonus 5 weeks of holidays Meal vouchers 4 sick days Multisport card Flexi passes Relocation package Contribution for birthday present

Požadavky na zaměstnance

What do we expect from you? High school/University degree in Accounting, Business Administration, Finance, Economics or similar Fluent English and Bulgarian Previous work experience in accounting/finance is a big advantage (we also consider a short experience or internship in accounting) Analytical and numerical thinking Very good PC skills This position is suitable for both fresh graduates and candidates with work experience. Starting date: ASAP

Inzerující společnost

Grafton Recruitment s.r.o., IČO: 62583344

Praha, Nové Město, Na poříčí, PSČ 110 00

Kontakt
Věra Pindrochová

Zdoj nabídky: Easy-prace.cz

Poradna - pracovní právo

Poslední dotaz: Placena dovolena

Otázka: Dobry vecer.Nemam zadne zkusenosti s praci na smlouvu.Je to rok a půl co jsem byla zamestnana na plny uvazek. Bohuzel me dal vypoved (ze dne na den) a to dohodou,az po mem podpisu mi znamí rekli ,ze jsem... více