Manufacturing Controller

Hledaná pozice

Místo práce: Plzeň (informace o místu práce: Plzeň)

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• Controlling
• Konsolidace pětiletého plánu – ročního rozpočtu – aktualizovaných rozpočtů (forecast) a porovnání na měsíční skutečnost v oblasti prodejů a marží
• Kontrola projektových nákladů (spotřeba materiálu, kontrola nákladů) ve spolupráci s oddělením výroby
• Zpracování analýz a dat potřebných pro měsíční výkaznictví (prodej , marže,odchylky)
• Návrhy nápravných opatření na zvýšení efektivity a profitability (ve spolupráci s odpovědnými odděleními)
• Metodické řízení, nastavování, optimalizace a změny výrobních a logistických procesů (materiálové toky, výrobní kooperace)
• Návrhy interních směrnic a pracovních postupů
• Příprava dat pro vedení společnosti
• Měsíční analýza prodejů a výrobních nákladů s vazbou na plán
• Prezentace prodejních dat a marží (pro pětiletý plán, roční rozpočet, aktualizovaný rozpočet (forecast)

• Prostředí silné a prosperující společnosti s pozitivním výhledem do budoucna
• Motivující mzdové ohodnocení odvíjející se od zkušeností kandidáta
• Mezinárodní pracovní prostředí
• Týden dovolené navíc, závodní stravování, příspěvek na dojíždění
• Propracovaný systém odměn a benefitů

Požadavky na zaměstnance

• Ideálně VŠ vzdělání ekonomického zaměření
• Praxe na obdobné pozici ve výrobním podniku výhodou (výrobní controling)
• Znalost procesů ve výrobě
• Zkušenost s manažerským výkaznictvím
• Zkušenosti s výrobními a logistickými moduly systémů ERP (SAP, Baan/LN výhodou)
• Znalosti účetních operací s vazbou na controlingové procesy
• Nadstandardní znalost a aktivní využívání MS Excel (kontingenční tabulky, analytické funkce, grafy, makra výhodou)
• Znalost a aktivní práce s MS Powerpoint
• Znalost MS Access výhodou
• Dobrá znalost anglického jazyka (slovem i písmem)
• Samostatnost a odpovědnost za svěřené úkoly
• Analytické myšlení
• Aktivní komunikace s kolegy v odděleni financí/controllingu, a ostatními odděleními (výroba, logistika, plánování)