Business/Pricing Analyst

Hledaná pozice

Controller, Finanční analytik, Obchodní analytik

Místo práce: Praha

Druh pracovního poměru: plný úvazek

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

- Zodpovědnost za sběr dat, jejich následná analýza a doporučení
- Analýza trhu, cen, zpracování přehledu obchodních výsledků, analýzy prodeje
- Analýza trendů, monitoring konkurence s cílem určit optimální produktové ceny
- Zodpovědnost za komplexní cyklus analýz – příprava dat, analýza dat, komentáře, doporučení
- Vygenerování a aktualizace přesné prodejní ceny v návaznosti na sledování nákladů, dopravy, benchmarkingu a množství skladových zásob
- Návrh, podpora a rozvoj cenové strategie s cílem maximalizace marže, zvýšení obratu nebo zisku a podílu na trhu ve spolupráci s managementem společnosti
- Vyhodnocení dopadů cenových změn na zákaznické chování a výsledky společnosti
- Pravidelná aktualizace cen produktů včetně e-commerce kanálu
- Sledování profitability a prodejnosti všech produktů a všech prodejních kanálů
- Příprava zpráv, podkladů na porady, prezentace výsledků
- Využití interních a externích zdrojů
- Denní, týdenní, měsíční reporting , podpora jednatele společnosti
- Úzká spolupráce s produktovým manažerem
- Kontinuální práce na zlepšování kvality dat a reportů
- Hledání nových příležitostí v podobě nových produktů a prodejních kanálů

Jiné výhody

- Zázemí silné úspěšné obchodní společnost
- Zajímavou, zodpovědnou práci v týmu aktivních, příjemných a profesionálních kolegů
- Odpovídající finanční ohodnocení
- Pracovní smlouva na dobu neurčitou

Požadavky na zaměstnance

Minimální požadované vzdělání: středoškolské s maturitou
Pozici vyhovuje i uchazeč se vzděláním: nástavbové/vyšší odborné vzdělání, vysokoškolské II. stupně, vysokoškolské I. stupně

Znalosti

  • Jazykové znalosti
    • Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Máte pracovní zkušenosti se zpracováním obchodních analýz, v controllingu nebo jste součástí obchodního nebo produktové týmu s nadstandardní znalostí Excelu, nejsou Vám kontingence, makra, složité funkce cizí a rádi byste byli zodpovědní za obchodní analýzy, statistiku a reporting s cílem maximalizovat zisk obchodní firmy?
Tak hledáme právě Vás!

- SŠ nebo VŠ vzdělání ekonomického nebo finančního směru
- 3-5 let praxe na obdobné pozici (pricing, business/revenue analýzy, controlling) v obchodní společnosti podmínkou
- Nadstandardní znalost MS Office (Excel - funkce, vzorce, kontingenční tabulky, makra, třídění, filtrování dat, reporting)
- Výhodou znalost SAP a Helios
- Velmi dobrá znalost anglického jazyka
- Výborné komunikační a organizační dovednosti
- Analytické schopnosti s orientací na detail, logické myšlení, schopnost vlastního úsudku a závěru
- Pečlivost, důslednost, systematičnost
- Samostatnost